Przejdź do treści
Nowe apartamenty · Fuengirola

CARAT FASE IV — nowe apartamenty z widokiem na morze i strefą wellness w Fuengiroli

Wybór widoku na morze i wellness wymaga tutaj również przyjrzenia się harmonogramowi budowy, układowi mieszkania i płatnościom przed odbiorem.

Planowany okres ukończenia: grudzień 2028–czerwiec 2029.
Dostępność sprawdzona: 9 października 2026
2–3 Sypialnie2–4 Łazienki85,30 m²–154,38 m²Fuengirola

Podsumowanie

Ocena Hansa Beeckmana

Przy nowych apartamentach z widokiem na morze i strefą wellness w CARAT FASE IV w Fuengiroli zacząłbym od tego, jak takie połączenie odpowiada planowanemu sposobowi korzystania z mieszkania.

Ostatnia kondygnacja nie jest jedynym miejscem, gdzie warto szukać przestronnego tarasu. Przed dopłatą za konkretne piętro porównaj plany i połączenie salonu z przestrzenią zewnętrzną. Cena ofertowa za metr kwadratowy uwidacznia różnice, ale nie mówi, ile użytecznej przestrzeni potrzebują Twoje meble i codzienne czynności.

Przed rezerwacją szczególnie ważna jest rozmowa o terminach. Uwaga wskazuje, że pozwolenie na budowę nie zostało jeszcze uzyskane, i podaje wstępny okres ukończenia. Poproś o pisemne potwierdzenie aktualnego statusu pozwolenia, etapów umownych i rozliczenia wpłat. Widok na morze i wellness nie zastępują tej kontroli zakupu.

Hans Beeckman, założyciel Del Sol Prime Homes. Licencja API (Agente de la Propiedad Inmobiliaria). Nasz zespół ma łącznie 35 lat doświadczenia na Costa del Sol.

Opinie w Profilu Firmy Google4,9/5 w Google37 opinii

Na podstawie widocznych opinii klientów w Google. Oryginalne opinie znajdziesz w profilu firmy.

Zobacz profil Google

Analiza projektu

CARAT FASE IV łączy nowe apartamenty w Fuengiroli z widokiem na morze i udogodnieniami wellness, takimi jak siłownia i sauna. Dostępne mieszkania znajdują się na piętrach pośrednich oraz na ostatniej kondygnacji. To rozróżnienie ma znaczenie dla układu, ale bez indywidualnego planu nie potwierdza widoku z każdego pokoju ani osłoniętych części tarasu.

Cennik oddziela powierzchnię zabudowaną, użytkową i taras. Większa powierzchnia zabudowana nie oznacza więc, że cała różnica stanowi dodatkową przestrzeń mieszkalną wewnątrz. Najpierw porównaj tę samą podstawę pomiaru, a następnie kształt i dostęp do części zewnętrznej. Udogodnienia podano dla projektu; ustal prawa i koszty związane z konkretnym mieszkaniem.

Harmonogram etapu IV należy rozpatrywać osobno od innych etapów kompleksu. Aktualna uwaga wskazuje na nieuzyskane jeszcze pozwolenie i szacowany czas budowy. Zdjęcia projektu ilustrują architekturę i udogodnienia, ale nie potwierdzają ukończenia tego etapu.

Osobne kolumny wskazują 85,30–154,38 m² powierzchni zabudowanej, 72,51–131,22 m² użytkowej oraz 30,86–190,42 m² tarasu. Wielkości mają różne znaczenie.

Jeżeli traktujesz mieszkanie również jako inwestycję, osobno zaplanuj budżet na okres przed ukończeniem. Płatności mogą przypadać, gdy lokal nie nadaje się jeszcze do użytkowania. Niepodane koszty wspólnoty i niepotwierdzone terminy rat uniemożliwiają pełne obliczenie wyniku netto.

Codzienne życie w CARAT FASE IV

Codzienność tworzą tutaj zarówno własne mieszkanie, jak i udogodnienia, z których rzeczywiście korzystasz. Przy regularnych treningach znaczenie może mieć siłownia; dla sauny równie ważne są warunki dostępu i godziny otwarcia. Zapytaj, czy zasady dla tego etapu są już ustalone. Poza kompleksem sprawdzone trasy pokazują konkretniej zakupy, przerwę na kawę czy wyjście na plażę. Podczas oglądania wypróbuj drogi odpowiadające Twoim zwyczajom. Obliczone czasy zaczynają się w punkcie projektu i nie obejmują przejścia z mieszkania do wyjścia. Dodaj również ewentualne oczekiwanie na windę, oceniając, jak wyglądałby zwykły dzień oraz powrót z codziennych spraw do wybranego apartamentu.

Przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz

Zacznij od pomieszczeń używanych każdego dnia, a dopiero potem oceń całkowity metraż. Dodatkowa łazienka może być ważna dla gości, podczas gdy inny kupujący bardziej ceni salon. Dostępne mieszkania mają różne układy i powierzchnie tarasów, dlatego samo piętro nie wystarcza do wyboru. Sprawdź położenie drzwi na zewnątrz i połączenie tarasu z częścią dzienną. Cennik rozróżnia powierzchnię zabudowaną, użytkową i taras. Poproś o definicje pomiaru i plan preferowanego mieszkania, aby nie porównywać wnętrza z wielkością obejmującą również inne części budynku. To odrębne informacje, które wymagają osobnego wyjaśnienia przed zestawieniem ofert pochodzących od różnych sprzedających.

Typy nieruchomości w CARAT FASE IV

Apartament na piętrze pośrednim

Nieruchomości w cenniku
34
Cena
991 000 € – 2 003 000 €
Sypialnie
2–3
Łazienki
2–3
Powierzchnia zabudowana
85,30 m²–130,66 m²
Taras
30,86 m²–190,42 m²

Apartament na ostatniej kondygnacji

Nieruchomości w cenniku
4
Cena
1 414 000 € – 2 624 000 €
Sypialnie
2–3
Łazienki
2–4
Powierzchnia zabudowana
108,07 m²–154,38 m²
Taras
37,64 m²–77,57 m²

Zakresy cen i powierzchni dotyczą poszczególnych typów lokali. Najniższa cena i największa powierzchnia nie muszą dotyczyć tego samego lokalu. Brakujące powierzchnie pozostają nieznane.

Ceny i kontekst zakupu

Nie rezerwuj wyłącznie na podstawie ceny początkowej. W tym etapie opłata rezerwacyjna zależy od ceny mieszkania, a uwaga nie określa momentu każdej płatności. Poproś o pełny harmonogram dla wybranego lokalu, z rozliczeniem wpłaty rezerwacyjnej i VAT. Status pozwolenia oraz planowany okres budowy należą do tej samej rozmowy. Bieżących kosztów wspólnoty nie wpisano w sprawdzonej prezentacji. Dlatego oprócz ceny zakupu poproś o zestawienie kosztów nabycia i późniejszego utrzymania. Pozwoli to ocenić budżet na mieszkanie oraz udogodnienia, z których zamierzasz korzystać, zanim podpiszesz wiążącą rezerwację lub umowę zakupu dotyczącą konkretnego apartamentu i jego wyposażenia.

Życie w Higuerón, Fuengirola

Sprawdzona lokalizacja umieszcza CARAT FASE IV w Higuerón, na terenie gminy Fuengirola. Na co dzień rzeczywiste wejście do kompleksu znaczy więcej niż sama nazwa okolicy. Zobacz, gdzie robiłbyś zakupy, która placówka medyczna leży dogodnie i czy rzeczywiście korzystałbyś ze stacji. Informacje o otoczeniu pomagają odwiedzić te miejsca w konkretnym celu. Godziny otwarcia i dostęp mogą się zmieniać, dlatego wymagają osobnego sprawdzenia. Przy dłuższych pobytach warto podczas oglądania odtworzyć zwykły dzień: wyjść z projektu, zrobić zakupy i przejść drogę powrotną zamiast oglądać tylko mieszkanie. Taka próba pomaga ocenić lokalizację w odniesieniu do własnych codziennych potrzeb.

Połączenia regionalne

Trasa samochodem na lotnisko Málaga-Costa del Sol ma 22,08 km i zajmuje około 21 minut. Źródło: Google Routes, sprawdzono 9 października 2026, bez bieżących danych o ruchu. Natężenie ruchu i warunki na trasie mogą zmienić czas przejazdu.

Lotnisko Málaga-Costa del SolLotnisko Málaga-Costa del Sol22,08 km · 21 min samochodemSprawdzono 9 października 2026
Centrum: FuengirolaPlaza de la Constitución5,61 km · 17 min samochodemSprawdzono 9 października 2026
Stare miasto w MarbelliPlaza de los Naranjos36,92 km · 34 min samochodemSprawdzono 9 października 2026
Puerto BanúsPuerto Banús43,56 km · 34 min samochodemSprawdzono 9 października 2026
Centrum: MálagaPlaza de la Constitución32,82 km · 42 min samochodemSprawdzono 9 października 2026
Centrum: EsteponaPlaza de las Flores67,27 km · 52 min samochodemSprawdzono 9 października 2026
GibraltarCasemates Square113,01 km · 90 min samochodemSprawdzono 9 października 2026
RondaPlaza España94,42 km · 90 min samochodemSprawdzono 9 października 2026

Źródło: Google Routes, sprawdzono 9 października 2026; czasy przejazdu są orientacyjne i mogą się zmieniać zależnie od ruchu i zmian trasy.

Dodatkowe usługi w pobliżu

AptekaFarmacia Jimenez Ortigosa1,90 km · 5 min samochodemSprawdzono 9 października 2026
Szpital lub ośrodek zdrowiaSISMA Medical Center3,37 km · 8 min samochodemSprawdzono 9 października 2026
KawiarniaOhana906 m · 3 min samochodem916 m · 14 min pieszoSprawdzono 9 października 2026
BarSunrise Homiguerón Café & Drinks629 m · 2 min samochodem640 m · 10 min pieszoSprawdzono 9 października 2026
SiłowniaThe Embassy5,20 km · 12 min samochodem374 m · 6 min pieszoSprawdzono 9 października 2026
Klub padla lub tenisaHiguerón Sport Club4,48 km · 10 min samochodem931 m · 16 min pieszoSprawdzono 9 października 2026
Przystań jachtowaFuengirola Marina6,30 km · 15 min samochodemSprawdzono 9 października 2026
Stacja kolejowaCarvajal663 m · 2 min samochodem675 m · 11 min pieszoSprawdzono 9 października 2026

Plaże w pobliżu CARAT FASE IV

Playa de la Torre: 718 m · 11 min pieszo; 708 m · 3 min samochodem. Playa de Carvajal: 1,26 km · 4 min samochodem. Playa de Torreblanca: 1,37 km · 20 min pieszo; 1,36 km · 5 min samochodem.

Playa de la Torre708 m · 3 min samochodem718 m · 11 min pieszoOtwórz w mapach
Playa de Carvajal1,26 km · 4 min samochodemOtwórz w mapach
Playa de Torreblanca1,36 km · 5 min samochodem1,37 km · 20 min pieszoOtwórz w mapach

Restauracje i kawiarnie w okolicy

The Japo Restaurant: 871 m · 14 min pieszo; 872 m · 3 min samochodem. Beach Club Higuerón: 884 m · 14 min pieszo; 885 m · 3 min samochodem. Bora Bora Carvajal Mel: 814 m · 13 min pieszo; 804 m · 3 min samochodem. Marisquería Los Marinos Jose: 838 m · 13 min pieszo; 827 m · 3 min samochodem.

The Japo Restaurant871 m · 14 min pieszo872 m · 3 min samochodemOtwórz w mapach
Beach Club Higuerón884 m · 14 min pieszo885 m · 3 min samochodemOtwórz w mapach
Bora Bora Carvajal Mel814 m · 13 min pieszo804 m · 3 min samochodemOtwórz w mapach
Marisquería Los Marinos Jose838 m · 13 min pieszo827 m · 3 min samochodemOtwórz w mapach

Supermarkety i codzienne zakupy

Supermercado Carvajal: 661 m · 11 min pieszo; 651 m · 2 min samochodem. AL SARA EXPRESS: 1,56 km · 23 min pieszo; 1,55 km · 4 min samochodem. Torreblanca Covirán: 2,08 km · 5 min samochodem. Maxi Market: 2,35 km · 6 min samochodem.

Supermercado Carvajal651 m · 2 min samochodem661 m · 11 min pieszoOtwórz w mapach
AL SARA EXPRESS1,55 km · 4 min samochodem1,56 km · 23 min pieszoOtwórz w mapach
Torreblanca Covirán2,08 km · 5 min samochodemOtwórz w mapach
Maxi Market2,35 km · 6 min samochodemOtwórz w mapach

Pola golfowe w pobliżu CARAT FASE IV

Golf Torrequebrada: 7,01 km · 14 min samochodem. Bil Bil Golf & Sports (Arenal Golf): 7,97 km · 16 min samochodem. Benalmádena Golf: 8,12 km · 16 min samochodem. Mijas Golf: 9,37 km · 17 min samochodem.

Golf Torrequebrada7,01 km · 14 min samochodemOtwórz w mapach
Bil Bil Golf & Sports (Arenal Golf)7,97 km · 16 min samochodemOtwórz w mapach
Benalmádena Golf8,12 km · 16 min samochodemOtwórz w mapach
Mijas Golf9,37 km · 17 min samochodemOtwórz w mapach

Google Routes, sprawdzone 5 października 2026. Obliczone trasy od adresu projektu; czasy jazdy samochodem bez uwzględnienia aktualnego natężenia ruchu. Trasy piesze nie stanowią gwarancji dostępności.

Komu może odpowiadać CARAT FASE IV?

Oferta może odpowiadać kupującym ceniącym widok na morze i wellness, którzy mają elastyczność czasową przy zakupie nowego mieszkania. Jeżeli przeprowadzka musi nastąpić w konkretnym terminie, najpierw zestaw wstępny harmonogram z własnymi zobowiązaniami. Przy regularnych pobytach siłownia i sauna mogą być istotne, ale korzystanie zależy od warunków dla lokalu. Zastanów się także, czy ważniejsze są dodatkowe sypialnie, więcej łazienek, czy inna proporcja wnętrza i tarasu. Zakup z myślą o wynajmie wymaga osobnego sprawdzenia przepisów, zasad wspólnoty i kosztów. Prezentacja projektu nie daje podstaw do przyjęcia gwarantowanej stopy zwrotu ani pewnego poziomu przyszłych przychodów.

Inne projekty w perspektywie

CARAT — apartamenty, Fuengirola podaje w etapie III mieszkanie 3C z 2 sypialniami za 935 000 euro; CARAT FASE IV wymienia 1C z 2 sypialniami za 991 000 euro. WATERFALL RESIDENCES — apartamenty, Fuengirola podaje dla U144652 2 sypialnie i 161,24 m² tarasu, wobec 33,85 m² w etapie IV 1C. VALLEY COLLECTION — apartamenty, Fuengirola wymienia penthouse SKY VILLA C 24 z 3 sypialniami za 1 690 000 euro; etap IV 3A ma 3 sypialnie i kosztuje 1 413 000 euro. Układy i podtypy różnią się. Dane alternatyw zapisano 28 września 2026 r.; sprawdź dostępność. Strony porównawcze obejmują niższe budżety.

Płatności i ukończenie

Opłata rezerwacyjna zależy od ceny mieszkania: 25 000 euro poniżej miliona euro i 50 000 euro powyżej miliona euro. W uwadze nie podano kwoty dla ceny równej dokładnie milionowi euro. Harmonogram przewiduje 20%, 15%, 15% i 50%, bez wskazania etapów przypisanych do płatności pośrednich. Przed rezerwacją należy potwierdzić sposób zaliczenia wpłaty, terminy poszczególnych rat oraz zasady rozliczenia VAT. Zero w osobnym polu rezerwacji nie oznacza, że rezerwacja jest bezpłatna.

Planowany okres ukończenia: grudzień 2028–czerwiec 2029.

Uwaga podaje około 26–32 miesięcy budowy bez określenia początku tego okresu. Grudzień 2028–czerwiec 2029 to planowany przedział, a nie gwarantowany termin przekazania. Potwierdź aktualny status pozwolenia i umowny początek biegu terminu.

Harmonogram płatności według Resales Online
Etap Udział Objaśnienie
Rezerwacja poniżej 1 mln € 25 000 EUR
Rezerwacja powyżej 1 mln € 50 000 EUR
Rata 1 20 % Etap płatności nie został podany
Rata 2 15 % Etap płatności nie został podany
Rata 3 15 % Etap płatności nie został podany
Rata 4 50 % Etap płatności nie został podany

Szczegóły projektu

Typy nieruchomościApartamenty na piętrach pośrednich i ostatniej kondygnacji
Sypialnie2–3
Łazienki2–4
Powierzchnia zabudowana85,30–154,38 m²
UkończeniePlanowany okres ukończenia: grudzień 2028–czerwiec 2029.
Powierzchnia użytkowa72,51–131,22 m²
Taras30,86–190,42 m²
BasenWymieniono prywatny basen; przypisanie do lokalu wymaga potwierdzenia
Udogodnienia fitnessSiłownia i sauna
ParkingGaraż; przypisanie do lokalu wymaga potwierdzenia
Aktualna dostępnośćOd dewelopera38 lokale

Ceny i plany

Ostatnia aktualizacja cennika:

Apartament na piętrze pośrednim

85,30–130,66 m²

34 dostępny lokal

Od991 000 € Więcej przez WhatsApp

Apartament na ostatniej kondygnacji

108,07–154,38 m²

4 dostępny lokal

Od1 414 000 € Więcej przez WhatsApp
Dostępne lokale
CARAT FASE IV Ceny i plany
Lokal Piętro Sypialnie Łazienki Powierzchnia zabudowana Pow. użytkowa Taras Cena
1C 1 2 2 85,30 m² 72,51 m² 33,85 m² 991 000 €
1H 1 2 2 85,30 m² 72,51 m² 34,32 m² 992 000 €
1F 1 2 2 86,24 m² 73,30 m² 30,86 m² 999 000 €
1G 1 2 2 85,30 m² 72,51 m² 32,59 m² 999 000 €
1D 1 2 2 85,30 m² 72,51 m² 39,38 m² 1 008 000 €
1I 1 2 2 85,30 m² 72,51 m² 36,05 m² 1 009 000 €
2H 2 2 2 85,30 m² 72,51 m² 37,44 m² 1 029 000 €
2C 2 2 2 85,30 m² 72,51 m² 39,96 m² 1 031 000 €
2F 2 2 2 86,24 m² 73,30 m² 31,47 m² 1 031 000 €
2G 2 2 2 85,30 m² 72,51 m² 34,46 m² 1 031 000 €
2B 2 2 2 85,30 m² 72,51 m² 38,64 m² 1 043 000 €
2D 2 2 2 85,30 m² 72,51 m² 41,37 m² 1 055 000 €
2I 2 2 2 85,30 m² 72,51 m² 40,42 m² 1 060 000 €
3C 3 2 2 85,30 m² 72,51 m² 41,97 m² 1 075 000 €
3B 3 2 2 85,30 m² 72,51 m² 39,52 m² 1 082 000 €
3D 3 2 2 85,30 m² 72,51 m² 44,44 m² 1 103 000 €
1B 1 2 2 87,61 m² 74,47 m² 55,23 m² 1 112 000 €
4C 4 2 2 85,30 m² 72,51 m² 44,20 m² 1 122 000 €
4B 4 2 2 85,30 m² 72,51 m² 40,56 m² 1 129 000 €
4D 4 2 2 85,30 m² 72,51 m² 47,80 m² 1 140 000 €
1E 1 2 2 104,89 m² 89,16 m² 49,98 m² 1 159 000 €
2E 2 2 2 104,89 m² 89,16 m² 49,98 m² 1 193 000 €
3E 3 2 2 104,89 m² 89,16 m² 56,06 m² 1 251 000 €
1J 1 3 3 130,66 m² 111,06 m² 60,17 m² 1 292 000 €
4E 4 2 2 104,89 m² 89,16 m² 61,44 m² 1 293 000 €
3H 3 2 2 85,30 m² 72,51 m² 95,80 m² 1 293 000 €
3F 3 2 2 86,24 m² 73,30 m² 89,36 m² 1 299 000 €
2A 2 3 3 130,66 m² 111,06 m² 60,23 m² 1 299 000 €
3G 3 2 2 85,30 m² 72,51 m² 92,57 m² 1 310 000 €
2J 2 3 3 130,66 m² 111,06 m² 67,12 m² 1 402 000 €
3A 3 3 3 130,66 m² 111,06 m² 63,46 m² 1 413 000 €
5B 5 2 2 108,07 m² 91,86 m² 37,64 m² 1 414 000 €
5C 5 2 2 108,07 m² 91,86 m² 37,64 m² 1 414 000 €
3I 3 2 2 85,30 m² 72,51 m² 127,17 m² 1 443 000 €
4A 4 3 3 130,66 m² 111,06 m² 66,26 m² 1 501 000 €
3J 3 3 3 130,66 m² 111,06 m² 190,42 m² 2 003 000 €
5A 5 3 4 154,38 m² 131,22 m² 77,57 m² 2 624 000 €
5D 5 3 4 146,56 m² 124,58 m² 48,96 m² 2 624 000 €

Cena za m² w CARAT FASE IV

Mediana ceny ofertowej za m² powierzchni zabudowanej wynosi 12 277 euro, obliczona dla 38 dostępnych apartamentów.

Cena ważona to cena ofertowa podzielona przez powierzchnię zabudowaną plus 50% osobno podanego tarasu. Mediana wynosi 9 830 euro za ważony m² dla 38 lokali. Ogród i działka nie są wliczane. To ilustracyjna metoda porównania, a nie oficjalna miara powierzchni ani wycena.

Obliczenia wykorzystują cennik z 6 października 2026 r., sprawdzony 9 października 2026 r. Są to ceny ofertowe, nie ceny z zawartych transakcji. Powierzchni nie porównano z indywidualnym planem lokalu; potwierdź podstawę pomiaru wybranego mieszkania.

W naszym zapisanym porównaniu 17 inwestycji apartamentowych w gminie Fuengirola, sprawdzonym 22 września 2026, mediana wynosi 5289 € za ważony m². CARAT FASE IV znajduje się o 86% wyżej. To porównanie cen ofertowych z określonego dnia, nie aktualna wycena całej gminy.

Cennik Resales z 6 października 2026 r. wskazuje 38 dostępnych apartamentów od 991 000 do 2 624 000 euro. Dostępność sprawdzono 9 października 2026 r.; ceny i oferta mogą się zmienić. Osobne kolumny wskazują 85,30–154,38 m² powierzchni zabudowanej, 72,51–131,22 m² użytkowej oraz 30,86–190,42 m² tarasu. Wielkości mają różne znaczenie.

Całkowity koszt zakupu

Cena zakupu · przeciągnij, aby modelować

991 000 €
Od 991 000 €2 624 000 €
VAT / IVA (10% nowa inwestycja)
Podatek AJD (1,2%)
Notariusz + rejestr (~1%)
Koszty prawne (~1%)
Orientacyjny całkowity koszt zakupu

Roczny podatek IBI, opłaty wspólnotowe i opłata za wywóz odpadów dla wybranej nieruchomości nie zostały jeszcze potwierdzone. Przed zakupem poproś pisemnie o aktualne kwoty i częstotliwość płatności.

Scenariusz kredytu hipotecznego w Hiszpanii

Orientacyjny kredyt hipoteczny dla nierezydentów, na podstawie wybranej ceny. Cena, wskaźnik finansowania, okres kredytowania i oprocentowanie to dostosowywalne wartości wyjściowe i nie stanowią oferty bankowej ani gwarancji zatwierdzenia.

Rata miesięczna
Łącznie do spłaty
Wkład własny (bez kosztów zakupu)
Kwota kredytu

Wyłącznie orientacyjnie. Faktyczne warunki zależą od rezydencji, dochodu, historii podatkowej i banku.

Położenie i codzienne trasy

Położenie projektu łączy życie w Higuerón z celami podróży w Fuengiroli i wzdłuż wybrzeża. Plaże, lokale gastronomiczne i codzienne usługi mają własne trasy od wejścia do projektu. Dla dalszych wyjazdów połączenia regionalne pokazują odległości drogowe i czas jazdy do ustalonych miejsc. Pozwala to ocenić własne potrzeby: wyjazd do centrum różni się od przejazdu na lotnisko. Pomiary zaczynają się w zapisanym punkcie projektu. Planując spotkanie lub wycieczkę, dodaj wyjście z mieszkania, parkowanie oraz ewentualne oczekiwanie. Te części podróży nie są ujęte w pokazanej trasie i należy uwzględnić je oddzielnie przy układaniu swojego dnia.

Mapa i okolica CARAT FASE IV

Google Routes · 9 października 2026

  1. CARAT FASE IV
  2. Playa de la Torre
  3. Playa de Carvajal
  4. Playa de Torreblanca
  5. The Japo Restaurant
  6. Beach Club Higuerón
  7. Bora Bora Carvajal Mel
  8. Marisquería Los Marinos Jose
  9. Supermercado Carvajal
  10. Maxi Market
  11. AL SARA EXPRESS
  12. Torreblanca Covirán
  13. Golf Torrequebrada
  14. Bil Bil Golf & Sports (Arenal Golf)
  15. Benalmádena Golf
  16. Mijas Golf
  17. Farmacia Jimenez Ortigosa1,90 km · 5 min samochodem
  18. SISMA Medical Center3,37 km · 8 min samochodem
  19. Ohana906 m · 3 min samochodem916 m · 14 min pieszo
  20. Sunrise Homiguerón Café & Drinks629 m · 2 min samochodem640 m · 10 min pieszo
  21. The Embassy5,20 km · 12 min samochodem374 m · 6 min pieszo
  22. Higuerón Sport Club4,48 km · 10 min samochodem931 m · 16 min pieszo
  23. Fuengirola Marina6,30 km · 15 min samochodem
  24. Carvajal663 m · 2 min samochodem675 m · 11 min pieszo

Okolica na zdjęciach

Zdjęcie okolic wybrzeża Fuengiroli z ciemnymi zboczami na pierwszym planie, zabudową wzdłuż zatoki oraz szerokimi pomarańczowymi i różowymi chmurami nad morzem.
Zdjęcie okolicy · Panorama Fuengiroli i wybrzeża pod barwnym wieczornym niebem. To zdjęcie okolicy, nie widok z CARAT FASE IV.Zdjęcie: Martin Hesketh from London, UK · CC BY 2.0

Najczęściej zadawane pytania

Co oferuje CARAT FASE IV w Fuengiroli?

CARAT FASE IV oferuje nowe apartamenty z widokiem na morze i strefą wellness w Fuengiroli. Informacje wymieniają siłownię i saunę. Porównaj układ i taras preferowanego lokalu oraz poproś o wyjaśnienie warunków korzystania z udogodnień i wstępnego harmonogramu budowy.

Co jest obecnie dostępne?

Cennik Resales z 6 października 2026 r. wskazuje 38 dostępnych apartamentów od 991 000 do 2 624 000 euro. Dostępność sprawdzono 9 października 2026 r.; ceny i oferta mogą się zmienić.

Jak daleko jest do pokazanej plaży?

Położenie projektu łączy życie w Higuerón z celami podróży w Fuengiroli i wzdłuż wybrzeża. Plaże, lokale gastronomiczne i codzienne usługi mają własne trasy od wejścia do projektu. Dla dalszych wyjazdów połączenia regionalne pokazują odległości drogowe i czas jazdy do ustalonych miejsc. Pozwala to ocenić własne potrzeby: wyjazd do centrum różni się od przejazdu na lotnisko. Pomiary zaczynają się w zapisanym punkcie projektu. Planując spotkanie lub wycieczkę, dodaj wyjście z mieszkania, parkowanie oraz ewentualne oczekiwanie. Te części podróży nie są ujęte w pokazanej trasie i należy uwzględnić je oddzielnie przy układaniu swojego dnia.

Jak czytać podane powierzchnie?

Osobne kolumny wskazują 85,30–154,38 m² powierzchni zabudowanej, 72,51–131,22 m² użytkowej oraz 30,86–190,42 m² tarasu. Wielkości mają różne znaczenie. Zacznij od pomieszczeń używanych każdego dnia, a dopiero potem oceń całkowity metraż. Dodatkowa łazienka może być ważna dla gości, podczas gdy inny kupujący bardziej ceni salon. Dostępne mieszkania mają różne układy i powierzchnie tarasów, dlatego samo piętro nie wystarcza do wyboru. Sprawdź położenie drzwi na zewnątrz i połączenie tarasu z częścią dzienną. Cennik rozróżnia powierzchnię zabudowaną, użytkową i taras. Poproś o definicje pomiaru i plan preferowanego mieszkania, aby nie porównywać wnętrza z wielkością obejmującą również inne części budynku. To odrębne informacje, które wymagają osobnego wyjaśnienia przed zestawieniem ofert pochodzących od różnych sprzedających.

Co sprawdzić dla każdej nieruchomości?

Cennik oddziela powierzchnię zabudowaną, użytkową i taras. Większa powierzchnia zabudowana nie oznacza więc, że cała różnica stanowi dodatkową przestrzeń mieszkalną wewnątrz. Najpierw porównaj tę samą podstawę pomiaru, a następnie kształt i dostęp do części zewnętrznej. Udogodnienia podano dla projektu; ustal prawa i koszty związane z konkretnym mieszkaniem.

Jaki jest plan płatności i ukończenia?

Opłata rezerwacyjna zależy od ceny mieszkania: 25 000 euro poniżej miliona euro i 50 000 euro powyżej miliona euro. W uwadze nie podano kwoty dla ceny równej dokładnie milionowi euro. Harmonogram przewiduje 20%, 15%, 15% i 50%, bez wskazania etapów przypisanych do płatności pośrednich. Przed rezerwacją należy potwierdzić sposób zaliczenia wpłaty, terminy poszczególnych rat oraz zasady rozliczenia VAT. Zero w osobnym polu rezerwacji nie oznacza, że rezerwacja jest bezpłatna. Planowany okres ukończenia: grudzień 2028–czerwiec 2029. Uwaga podaje około 26–32 miesięcy budowy bez określenia początku tego okresu. Grudzień 2028–czerwiec 2029 to planowany przedział, a nie gwarantowany termin przekazania. Potwierdź aktualny status pozwolenia i umowny początek biegu terminu.

Co dochodzi do ceny zakupu?

W orientacyjnym przykładzie budżetu na pierwszą dostawę nowego mieszkania w Andaluzji przyjmujemy 10% VAT (IVA), 1,2% podatku od czynności dokumentowych (AJD), około 1% kosztów notariusza i rejestracji oraz około 1% obsługi prawnej: łącznie 13,2% ceny zakupu w tym przykładzie. Obie pozycje po 1% są szacunkami, a nie ustawowymi stawkami opłat. Właściwe podatki, podstawy opodatkowania, ulgi i rzeczywiste koszty zależą od transakcji; uzyskaj indywidualną poradę i wyceny.

Czy jako nierezydent mogę uzyskać hiszpański kredyt hipoteczny?

Tak. Hiszpańskie banki udzielają kredytów hipotecznych nierezydentom, zwykle na niższy procent ceny zakupu niż rezydentom i na warunkach różniących się między bankami. Wynik zależy od dochodów, rezydencji podatkowej i oceny banku. Możemy skontaktować Państwa z doradcami hipotecznymi pracującymi z kupującymi nierezydentami.

Ile wyniosą opłaty wspólnotowe?

Przed rezerwacją zapytaj o koszty wspólnotowe dla danej nieruchomości: czy obowiązują, jaka jest kwota miesięczna lub roczna, i jakie usługi są wliczone? Poproś również o potwierdzenie, czy przewidziane są dodatkowe składki. Zażądaj aktualnego pisemnego zestawienia lub, jeśli kwota nie jest jeszcze ostateczna, uzasadnionego szacunku. Nie polegaj wyłącznie na prezentacji projektu.

Dlaczego kupować przez agenta z licencją API?

Del Sol Prime Homes działa na podstawie licencji API (Agente de la Propiedad Inmobiliaria). Dane naszych projektów pochodzą bezpośrednio z Resales Online, wspólnej bazy używanej przez agentów nieruchomości na Costa del Sol. Płacą Państwo u nas tę samą cenę co bezpośrednio u dewelopera. Nasze wynagrodzenie pokrywa strona sprzedająca.

Jak interpretować cenę za m² w CARAT FASE IV?

Mediana ceny ofertowej za m² powierzchni zabudowanej wynosi 12 277 euro, obliczona dla 38 dostępnych apartamentów. Cena ważona to cena ofertowa podzielona przez powierzchnię zabudowaną plus 50% osobno podanego tarasu. Mediana wynosi 9 830 euro za ważony m² dla 38 lokali. Ogród i działka nie są wliczane. To ilustracyjna metoda porównania, a nie oficjalna miara powierzchni ani wycena.

Zweryfikowane informacje zewnętrzne

Powiązane strony

Porozmawiajmy o CARAT FASE IV

Emma

Zapytaj Emmę o tę inwestycję

Zapytaj Emmę, wirtualną asystentkę nieruchomości, o CARAT FASE IV, dostępne typy mieszkań, ceny i podobne projekty w Fuengiroli.

Wolisz WhatsApp?

Możesz także porozmawiać z agentem sprzedaży mówiącym po polsku, który specjalizuje się w porównywalnych projektach w Fuengiroli.

Wyślij wiadomość WhatsApp
Hans Beeckman
✓ Zweryfikowany doradca nieruchomości

Napisane i sprawdzone przez Hans Beeckman

Założyciel i dyrektor · Costa del Sol

Del Sol Prime Homes
OrganizacjaDel Sol Prime HomesIndywidualne doradztwo nieruchomości na Costa del Sol oparte na kontrolowanych danych projektowych.

Odpowiedzialność redakcyjna i źródła

Metoda porównywania projektów →